Rajd Rodzinny w Maksymowie

11.jpeg 15.jpeg 19.jpeg 20.jpeg 28.jpeg 30.jpeg

27 września w Maksymowie odbył się Rajd Rodzinny zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe w Ujeździe. Imprezę pomógł zorganizować sołtys Maksymowa Czesław Biedrzycki, strażacy z OSP Ujazd oraz rodzice przedszkolaków z Ujazdu.

Rodziny, które stawiły się na miejsce około godziny 10.00,  były podzielone na pięć grup. Na każdą czekały liczne zadania. Należało wykonać proporczyk grupy, przemaszerować przez las wykonując poszczególne zadania, m.in.: nazbierać jak najwięcej grzybów, poszukać darów lasu, wymyśleć okrzyk, zrobić ekologiczny strój ze znalezionych darów przyrody, zmierzyć najgrubsze drzewo, przytulić  się na kilka sekund do drzewa, rozwiązać krzyżówkę, znaleźć różnice na dwóch leśnych obrazkach, ułożyć puzzle, rozpoznać drzewa i ich owoce, rozszyfrować hasło, stworzyć napis z szyszek. Ponadto strażacy sprawdzili wiedzę dzieci i ich najbliższych na temat straży, jej wyposażenia oraz jak chronić lasy przed pożarami. Niewątpliwa atrakcją był sprawdzian szybkości podłączania węża strażackiego oraz pokonywania toru z przeszkodami w stroju strażackim.

Po zakończeniu trasy należało zaprezentować swoje skarby, zdobycze oraz wykonane zadania. Przy ognisku na uczestników rajdu czekał ciepły poczęstunek, gorąca herbata i coś słodkiego na deser.

Rajd był również doskonałą okazją na pasowanie na przedszkolaka dzieci, które pierwszy raz w tym roku uczęszczają do przedszkola. Dzieci, które oficjalnie zostały przyjęte w poczet przedszkolaków ujezdzkiej placówki, otrzymały dyplomy i ekologiczne książeczki.

Nagrodą za przebycie trasy były dyplomy i książeczki oraz widowiskowy pokaz gaszenia pożarów na pobliskiej polanie.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera