The Bear Educational Theatre w Zespole Szkół w Ujeździe

english theatre.jpeg

22 września 2014r. do Zespołu Szkół w Ujeździe zawitał The Bear Educational Theatre. Jest to  międzynarodowy teatr wędrowny z siedzibą w Pradze, w Czechach. Specjalizuje się w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne oraz inne innowacyjne techniki. Obecnie teatr ma w swojej ofercie 14 różnych przedstawień, które regularnie wystawia dla setek szkół w całej Europie.

Uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe mieli okazję zobaczyć spektakl anglojęzyczny pt. „The Alien Grammar Show”. Jest to historia kosmity, który przybył na krótko na Ziemię, w poszukiwaniu swoich dzieci Blipa i Blopa. W pościg za kosmitą udaje się dwoje agentów służb międzygalaktycznych z misją specjalną, aby schwytać i zlikwidować Obcego. Zarówno kosmita, jak i agenci potrzebują pomocy widzów, dzięki czemu ten zabawny spektakl o wartkiej, zaskakującej akcji jest również wyjątkowo interaktywny. Obecnie spektakl ten należy do najpopularniejszych tytułów na poziomie językowym pre-intermediate.

Kabaret, pokaz magicznych sztuczek, love story... a na tym tle rozgrywa się kryminalna intryga. Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Ujeździe z pomocą aktorów wcielili się w detektywów, by odkryć mordercę i jego motywy. Przydała się umiejętność logicznego myślenia, bystre oko i odwaga wyrażania swojej opinii po angielsku. Spektakl „The Detectives” trzymał widownię w napięciu, niósł ze sobą bardzo duży ładunek komiczny – oparty na cyrkowych i kabaretowych gagach oraz na zabawnych relacjach pomiędzy narysowanymi grubą kreską postaciami.

Zarówno spektakle, jaki i sympatyczni aktorzy Ola (Polska), Steven (USA) oraz Oscar (Hiszpania) zachwycili uczniów, którzy nagrodzili artystów gromkimi brawami.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera