Sing, dance, learn-bajkowy świat języka angielskiego

 

Logo_PAFW_poziom.jpeg                                                                 nida.jpeg

 

Projekt „Sing, dance, learn-bajkowy świat języka angielskiego” realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Jego uczestnikami są uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe. Projekt zakłada przygotowanie przez uczniów mini-spektaklu muzycznego w języku angielskim utrzymanego w konwencji musicalowej. W działania zaangażowani zostaną uczniowie klas drugich jako aktorzy, wokaliści, tancerze, projektanci i wykonawcy zaproszeń. W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w zajęciach z języka angielskiego, warsztatach teatralnych oraz tanecznych. 
„Budowanie motywacji do nauki języka angielskiego u dzieci zaczynających dopiero swoją przygodę z edukacją jest niezwykle istotne. Dzieci są chętne do nauki i chętnie angażują się w różnorodne działania. Ważne jest uświadomienie im obecności języka angielskiego w otaczającym ich świecie, dostrzegania znaczenia umiejętności posługiwania się tym językiem. Istotne jest również wzmocnienie wiary we własne możliwości, wdrażanie strategii i technik uczenia się tak, by proces ten był przyjemny i przynosił satysfakcję, budował poczucie własnej wartości, ciekawość świata i wdrażał do samodzielności. W związku z upodobaniami dzieci do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, śpiewania, tańca, gier i zabaw oraz bajek i opowieści powstał pomysł połączenia nauki języka angielskiego i zabawy. Potrzebne jest zwiększenie motywacji do nauki oraz przełamania "rutyny" w procesie nauki języka, wyjście na przeciw oczekiwaniom uczniów i zaangażowanie ich do wspólnego tworzenia zajęć.” mówi Ewelina Grzelka, nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół w Ujeździe, która jest autorką i koordynatorem projektu. W konkursie „Small Grants 2014” organizowanego w ramach programu English Teaching wystartowało 59 projektów, 52 z nich zakwalifikowano do dofinansowania. Wartość całego projektu realizowanego w Szkole Podstawowej w Ujeździe to 21 215, 40 zł, kwota dofinansowania wyniosła 16 000 zł.
Projekt rozpoczyna się we wrześniu 2014 roku, a efekt końcowy, czyli spektakl muzyczny podziwiać będzie można po zakończeniu projektu w grudniu 2015 r.

 

23
marca sobota
imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera