Warsztaty Youngstera w Jachrance

Omega 2014.jpeg

W dniach 18-20 sierpnia 2014 roku odbyły się w Jachrance  warsztaty przygotowujące do kolejnej edycji Youngstera,  programu prowadzonego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W tegorocznym szkoleniu metodycznym udział wzięła rekordowa liczba osób – prawie 330 nauczycieli. Wśród nich byli również nauczyciele języka angielskiego z Zespołu Szkół w Ujeździe Ewelina Grzelka i Damian Karzatka, oraz debiutująca w programie Paulina Pryczek z Zespołu Szkół w Osiedlu Niewiadów. 
Grafik był bardzo napięty. Na pedagogów czekały zajęcia merytoryczne, wykłady, warsztaty kreatywne, dzięki którym zapoznali się z metodami nauczania w ramach programu, nowoczesnymi technikami pracy z grupą oraz możliwościami wykorzystania najnowszych technologii on-line w kształceniu. Szkolenie było także świetną okazją do wymiany doświadczeń z pozostałymi uczestnikami – w  ramach tzw. „Dobrych praktyk”, część nauczycieli wcieliła się w rolę trenerów i zaprezentowała swoim kolegom i koleżankom autorskie pomysły, które z powodzeniem udało im się wykorzystać podczas zajęć. W tej części szkolenia do współpracy zaproszono Ewelinę Grzelkę, która opowiedziała o tym, co działo się na zajęciach Youngstera w Ujeździe w roku szkolnym 2013/2014.
Spotkanie w Jachrance było również okazją do wyróżnienia najbardziej aktywnych i wytrwałych. Nagrodzono nauczycieli Najlepszych Uczniów, tych, którzy zdobyli tytuł Wiodącego Nauczyciela edycji 2013/14 oraz nauczycieli laureatów konkursu „Teenagers in Action.” W związku z ośmioletnią historią programu nagrodzono ośmiu najaktywniej działających w ramach „Youngstera” nauczycieli- w zacnym gronie laureatów nagrody „Omega” znaleźli się nauczyciele z Zespołu Szkół w Ujeździe Ewelina Grzelka oraz Damian Karzatka.
Program YOUNGSTER dla uczniów klas trzecich gimnazjum rusza już od września po raz drugi w Publicznym Gimnazjum w Ujeździe, a po raz pierwszy w Zespole Szkół w Osiedlu Niewiadów.

 

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera