Zakończyły się wakacyjne zajęcia z GOK w Ujeździe

IMG_6896.jpeg

To już niestety koniec.

W piątek 8 sierpnia zakończyły się zajęcia "Baw się bajecznie - baw się bezpiecznie z GOK" organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe. Dwa tygodnie jak zwykle upłynęły zbyt szybko. Tegoroczne zajęcia były niejako kontynuacją tego, co w GOK działo się w czasie ferii zimowych. Od 28 lipca z oferty GOK korzystała grupa 25 dzieci i młodzieży. Co ważne, zajęcia były bezpłatne ponieważ finansowano je z Funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Drugi tydzień rozpoczął się tzw. kwadrokoptera, czyli urządzenia, które filmuje i robi zdjęcia z wysokości nawet kilkuset metrów! Uczestnicy poznali również sposoby obróbki surowego materiału a gotowy filmik został zamieszczony  w internecie. We wtorek niedogodności związane z upałem zniknęły dzięki strażakom z Ujazdu, którzy zaprosili uczestników wypoczynku na pokaz sprzętu strażackiego. Każdy mógł zobaczyć, dotknąć i przymierzyć. Dużą radość sprawiła próba obsługi prądownicy, przy której nikt specjalnie nie stronił od tryskającej obficie wody. Trzeci dzień, oprócz plastyki - sztandarowej atrakcji zajęć GOK - obfitował w całą serię gier i zabaw, które w ciekawy sposób miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest w kontaktach międzyludzkich zaufanie i precyzyjne wyrażanie własnych myśli. Dużo radości dały również ćwiczenia, które dodatkowo pokazały jak trudno powiedzieć o kimś coś pozytywnego i jak jest to ważne. Dzień zakończył się teatrzykiem cieni, czyli kolejną formą wyrażania siebie poprzez sztukę.

IMG_6764.jpeg

W czwartek - wycieczka do Kielc i w Góry Świętokrzyskie. Miasto okazało się bardzo ładne i obfitujące w różnorakie atrakcje. Swoim rozmachem i różnorodnością eksponatów zaskoczyło Muzeum Zabawek i Zabawy. Imponowała również kielecka starówka z Katedrą Wniebowzięcia NMP i Pałacem Biskupów Krakowskich na czele. Następnie w Osadzie Słowiańskiej u stóp Świętego Krzyża dzieci mogły zapoznać się z tradycyjnymi zajęciami wsi słowiańskiej. Gdyby nie nadchodząca burza, młodzi turyści przeszliby jeszcze Łysą Górę i klasztor świętokrzyski, ale widocznie Baba Jaga nie miała tego dnia ochotę na wizyty gości z Ujazdu. Trudno, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

IMG_6886.jpeg

Ostatni dzień upłynął na przygotowaniach do uroczystego podsumowania, na które oprócz rodziców przybył Wójt Gminy Ujazd Marcin Grzelczak, Skarbnik Gminy Ujazd Jolanta Piotrowska i Kierownik GOPS Liliana Wilkowska. Przebieg podsumowania był nietypowy, ponieważ przewodnikami po salach byli sami uczestnicy zajęć, którzy pełniąc rolę mimów zapraszali do zapoznawania się z poszczególnymi działaniami. Prezentowane były prace plastyczne, filmy i zdjęcia obrazujące to, co działo się w ciągu dwóch tygodni a na zakończenie goście otrzymali podziękowania a uczestnicy pamiątkowe dyplomy wręczane przez dyrektor GOK Katarzynę Rutkowską-Bernacką z towarzyszeniem Magdaleny Sęk i Małgorzaty Czechowicz - instruktorek, które te zajęcia prowadziły.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera