Uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Zaosiu

IMG_4986.jpeg

W sobotnie popołudnie 19 lipca odbyło się uroczyste otwarcie wiejskiej świetlicy w Zaosiu. Na zaproszenie sołtysa Sławomira Ostrowskiego oraz radnych z Zaosia: Bożeny Małagockiej i Bogusława Bukowskiego w spotkaniu wzięli udział: Wójt Gminy Ujazd Marcin Grzelczak, Skarbnik Jolanta Piotrowska, Przewodniczący Rady Gminy Ujazd Artur Pawlak, nowy proboszcz Parafii w Ujeździe ks. kan. Bogumił Bylinka, kierownik Referatu Inwestycji Wojciech Jaśkiewicz i Dyrektor GOK Katarzyna Rutkowska-Bernacka Oprócz nich z zaproszenia skorzystały osoby, bez których, jak kilkakrotnie wspominano, nie rozpoczęto by budowy: poprzedni wójt Włodzimierz Goździk i była skarbnik Elżbieta Szklarek.
Oprawa artystyczna części oficjalnej zaskakiwała pomysłowością. Na wstępie dwójka (bardzo) młodych ludzi w ludowych strojach zaśpiewała zmodernizowaną wersję „Ścierniska” GuOLEC ORKIESTRY, w której wyrażali swoją szczerą radość z tego, że tu, gdzie kiedyś było ściernisko wreszcie zaistniało „San Francisco”. Przy tej okazji wyrazili nadzieję, że kiedyś przed budynkiem wyrośnie też plac zabaw. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wójt Marcin Grzelczak, przewodniczący Artur Pawlak a decydujące cięcie przypadło sołtysowi Sławomirowi Ostrowskiemu. Jako pierwszy do budynku wkroczył ksiądz proboszcz i on dokonał poświęcenia budynku i wszystkich, którzy do niego weszli.

IMG_5010.jpeg

Duże wrażenie zrobiła na wszystkich ogromna wiedza sołtysa Sławomira Ostrowskiego, który z dużą swobodą (i bez kartki!) wygłosił imponujący wykład kilkusetletniej historii wsi na tle dziejów gminy. Przytaczał nazwiska właścicieli wsi i kluczowe momenty dziejów z nawiązaniem do starań o świetlicę i remont drogi – inwestycje, które aktualnie zostały lub są realizowane. Aplauz zebranych wywołał występ radnego Bogusława Bukowskiego, który z akompaniamencie zespołu muzycznego zaśpiewał piosenkę o dziejach powstałej świetlicy od koncepcji jej powstania aż do szczęśliwego finału. Na koniec z tematem tym razem w formie wierszowanej – zmierzyła się radna Bożena Małagocka, która społeczne uczucia wyraziła wierszem stylizowanym na Mickiewiczowską Inwokację „Pana Tadeusza”.

IMG_5042.jpeg
Te wyrazy radości i wdzięczności zostały przez organizatorów zaakcentowane przez dyplomy z podziękowaniami dla władz gminy obecnej i poprzedniej kadencji. Wójt i przewodniczący zrewanżowali się życzeniami dla nowej placówki, kwiatami i prezentem w postaci porządnego grilla. Włodzimierz Goździk składał placówce życzenia wspominając przy okazji to, co we wspomnianym temacie działo się w czasie jego kadencji, wkład mieszkańców wsi i skarbnik Elżbiety Szklarek, która czuwała nad inwestycją. Życzenia otrzymali również mieszkańcom Zaosia, którzy zasłużyli się w powstaniu świetlicy: Ryszard Jeż i były sołtys Grzegorz Malecha. Zaczynem tworzonych w tym miejscu w przyszłości wystaw ma być urocza drewniana kapliczka wykonana w pracowni plastycznej GOK, którą wręczyła Dyrektor Katarzyna Rutkowska-Bernacka. Działalność artystyczną otworzyła Agata Milczarek, która zaprezentowała zebranym piękny minirecital składający się z przebojów polskich i zagranicznych.
Po tych odbiegających od standardowych uroczystościach przyszedł czas na pyszny tort specjalnie przygotowany na tę uroczystość i biesiadę przy muzyce aż do północy.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera