Setna rocznica wybuchu Wielkiej Wojny

IMG_9151.jpeg

Wczoraj w Zespole Szkół w Ujeździe miało miejsce spotkanie poświęcone setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej. Szkoła włączyła się w ten sposób w obchody tej nieco już zapomnianej rocznicy, którym patronuje w tym roku Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Wśród gości była Skarbnik Gminy Jolanta Piotrowska, Przewodniczący Rady Gminy Ujazd Artur Pawlak, księża parafii w Ujeździe Józef Świerczyński i Roland Białas, prezesi UKS ORLIK Ujazd Jacek Kaczuba i Jerzy Batorski, oraz wielu innych przyjaciół i sponsorów szkoły. Było to bowiem również podziękowanie dla wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób pomagają w ciągu całego roku w funkcjonowaniu ujezdzkiej placówki.

Witając przybyłych dyrektor Sława Sinkiewicz skorzystała z okazji, żeby podziękować tym osobom, które przyczyniły się w ostatnim czasiue do wielkiego sukcesu, jakim było zorganizowanie ćwierćfinałów, półfinałów i finałów Mistrzostw Polski Młodziczek (U-14) w koszykówce dziewcząt w na Hali Sportowej w Ujeździe. Był to zarówno sukces organizacyjny, którego nie byłoby bez zaangażowania wielu osób, jak również sportowy, ponieważ zawodniczki UKS ORLIK Ujazd zajęły ostatecznie 7 miejsce w Polsce!

Najważniejszym punktem spotkania było jednak przedstawienie z elementami poezji, pieśni, tańca i dramatu scenicznego, w którym młodzież szkoły pokazała interesującą interpretację tytułowego tematu. Scenki odnoszące się do kolejnych etapów konfliktu (z zaznaczeniem tego, co działo się również w regionie łódzkim) przemawwiały do publiczności. chyba najbardziej wrażenie robił kontrast, między scenerią warszawskiej, czy łódzkiej kawiarenki, walca, czy rzewnego "miłość ci wszystko wybaczy" i prezentowanych cały czas na ścianie kadrów z walk na wszystkich frontach tej okrutnej wojny, którą historycy słusznie określają jako prawdziwy początek XX wieku.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera