Ujazd w komie

Wczorajsze warsztaty zrealizowane w ramach projektu „Moja-wspólna historia” były dla młodych ludzi w nim uczestniczących ziarnem, które, mamy nadzieję, przyniesie swoje konkretne owoce.

Mieli oni niecodzienną okazję posłuchać i zobaczyć jak można robić profesjonalne, pełne treści, filmy i fotografię przy pomocy zwykłego smartfona. Cezary Ciszewski, ceniony polski dokumentalista, od lat szukający artystycznego wyrazu w filmach robionych "komą" pokazał w prosty, szczery i przystępny sposób, że jest to do zrobienia. Trzeba tylko spełnić kilka warunków. Przede wszystkim należy szukać człowieka i umieć nawiązać z nim kontakt pełen szacunku i ciekawości tego, jaka historia może kryć się w jego oczach. Przewodnikiem po samym Ujeździe był instruktor GOK, regionalista Jarosław Cielebon, który posłużył się w tej podróży w czasie i przestrzeni archiwalnymi zdjęciami z Ujazdu. To było bardzo pouczające doświadczenie, czasem wywołujące nawet dreszcz emocji. Bo uczestnicy podróżowali w czasie i przestrzeni.

Efektem działań będą samodzielnie nagrane przez uczestników wywiady z mieszkańcami oraz gra planszowa o Ujeździe i okolicy. Projekt został dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2018”.

 

 

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera