Książka - przyjaciel prawdziwy

Solilandia.jpeg

Z  przyjemnością przekazujemy wiadomość, że w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego "Książka - przyjaciel prawdziwy", który w tym roku przebiegał pod hasłem "Solilandia - Wyprawa do Kryształowej Groty",  drużyna z  klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Osiedlu Niewiadów w składzie: Judyta Chmielewska, Wiktoria Włodarczyk, Mateusz Krzysztofik zdobyła tytuł finalisty. Znalazła się w gronie ośmiu szkół wyłonionych wśród 250 innych placówek  z całej Polski. Nagrody to pakiety książek dla zwycięzców oraz karty wstępu dla całej klasy do Kopalni Soli Wieliczka na ofertę „Odkrywamy Solilandię”, wraz z noclegiem w kopalni oraz 2 posiłkami. 
Droga do finału rozpoczęła się od codziennego czytania w klasach I-III książki B. Kołodziej „Wyprawa do Kryształowej Groty” stanowiącej II tom serii „Solilandia”. Następnie uczniowie musieli pokonać etap klasowy, by znaleźć się w etapie szkolnym. W jego trakcie znawcy „Solilandii” odpowiadali błyskawicznie na najtrudniejsze nawet pytania . Najwięcej emocji wywołały odgrywane przez drużyny scenki inspirowane książką.  Mali aktorzy wyglądali bajkowo  i udowadniali, że książka to otwarte drzwi do krainy wyobraźni. Na końcu należało  nagrać  filmik zawierający zwycięską scenkę i przesłać go Organizatorom Konkursu. 
Koordynatorem konkursu na terenie szkoły była Renata Andrzejewska-Jóźwik. Do sukcesu uczniów przyczynili się: wychowawca klasy Anna Szaciłowska oraz rodzice: Agnieszka Krzysztofik, Anna  Chmielewska oraz Aneta Włodarczyk.
Zwycięski film drużyny z Osiedla Niewiadów można obejrzeć na Facebooku albo YouTube (realizacja nosi nazwę Konkurs2014_3). 
Ta sama drużyna w poprzednim roku zdobyła wyróżnienie podczas finału, który odbył się w Łodzi. Uczniowie byli wtedy najmłodszymi uczestnikami konkursu.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera