Niewiadów Basket Cup 2014

IMG_5132.jpeg

56 drużyn w 3 kategoriach wiekowych zagrało w sobotę 24 maja na boisku przy Zespole Szkół w Osiedlu Niewiadów w największym w województwie łódzkim koszykarskim turnieju streetballowym - Niewiadów Basket Cup. Była to już siódma  edycja turnieju.

Po rocznej przerwie turniej powrócił na boisko przy Zespole Szkół w Osiedlu Niewiadów . Punktualnie o godzinie 9.00 uroczystego otwarcia turnieju dokonali: Wójt Gminy Ujazd Marcin Grzelczak, Przewodniczący Rady Gminy Artur Pawlak, pomysłodawca i organizator Niewiadów Basket Cup Paweł Piwowarski oraz Prezes Stali Niewiadów Bartosz Urbańczyk.
Tuż po tym do rywalizacji przystąpiło 221 zawodników i zawodniczek (wszyscy otrzymali pamiątkowa koszulkę) z Niewiadowa, Ujazdu, Zawady, Wolborza,Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Koluszek, Łodzi, Sieradza, Turku, Praszki, Częstochowy oraz Pabianic.
W najmłodszej kategorii wiekowej (szkoła podstawowa) bezkonkurencyjne okazały się drużyny: Jarzynki (dziewczęta) trenowane przez byłą zawodniczkę reprezentacji Polski i wielką przyjaciółkę Niewiadów Basket Cup - Marzenę Głaszcz "Jarzynkę" i Lider I (chłopcy), a najlepszymi zawodnikami uznano: Martynę Dolewę i Filipa Skibę.
Wśród gimnazjalistów zwyciężyły zespoły: Kociębowe (dziewczęta)  i R-R (chłopcy), natomiast indywidualnie wyróżnili się Natalia Łacwik i Norbert Gajda.
Kategoria Open cieszy się w trakcie turnieju największym zainteresowaniem, podobnie było i tym razem. Na placu boju stawiły się 24 drużyny, a najlepsze okazały się Dynamity, które pokonały w finale zespół Na łazarskim rejonie i tym samym wygrały Niewiadów Basket Cup 2014. Najlepszym zawodnikiem uznano Wojciecha Pietrakiewicza.
Poza tym w trakcie  imprezy rozegrano konkurs rzutów za 3 punkty, do którego zgłosiło się 30 zawodników, a bezkonkurencyjny okazał się Jan Komorowski oraz konkurs wsadów piłki do kosza, gdzie najlepszy był Wojciech Gradecki.
„Cieszę się, że w tym roku pogoda nam dopisała i turniej mógł zostać rozegrany w Niewiadowie. Wszystkim uczestnikom dziękuję za przybycie i dobrą zabawę, władzom gminnym i wojewódzkim, a także sponsorom za wsparcie, sztabowi organizacyjnemu, wolontariuszom, dyrekcji i uczniom zespołu szkół w Osiedlu Niewiadów  za współpracę”  powiedział Paweł Piwowarski.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera