Chrześcijańskie Spotkania Młodych

BanerMain.png

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Spotkań z Chrystusem w

 Chrześcijańskich Spotkaniach Młodych 2018.

 

W dniach 31 maja-01 czerwca 2018 roku w samym centrum Polski – w Moszczenicy (Najbardziej Innowacyjnej Gminie w Polsce* oraz gminie uhonorowanej Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2017) odbędą się "Chrześcijańskie Spotkania Młodych- Moszczenica 2018", których hasłem przewodnim jest "Idźcie i głoście". Organizatorami tego przedsięwzięcia są Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy oraz Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy. Ideą Spotkań jest promowanie wartości ogólnoludzkich i idei humanistycznych poprzez współzawodnictwo w dziedzinie sportu i kultury fizycznej oraz twórczość muzyczną (Scena Młodych) - taką, która niesie przesłanie bezpośrednio inspirowane Ewangelią i wartościami z niej płynącymi.
Niezwykle ważnym elementem będzie Msza święta o godzinie 11.00 w kościele parafialnym (ul. Cmentarna 6) pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego, z procesją Bożego Ciała , do uczestniczenia w której organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników Spotkań.
Punktem centralnym będzie wspólna modlitwa uwielbienia w amfiteatrze rozpoczęta Apelem Jansogórskim, po którym nastąpi uroczyste wniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, którą przygotowano specjalnie na ChSM, a którą pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek.
Chcemy w ten sposób pokazać, że Spotkania nie mają charakteru zamkniętego a hasło przyjmujemy dosłownie: wszyscy "idziemy i głosimy". Gościem honorowym Spotkań będzie Arcybiskup Metropolita Łódzki ks. Grzegorz Ryś.
W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w trakcie spotkań pojawią się liczne odniesienia do tej rocznicy, w tym uroczyste złożenie wieńca przy "Pomniku Katyńskim". Gośćmi specjalnymi, którzy wesprą znacząco działania organizacyjne będą Harcerze (ZHP oraz ZHR).
Aby uatrakcyjnić czas oczekiwania na koncerty i modlitwę chcemy zaproponować uczestnikom możliwość udziału w tematycznych warsztatach oraz kibicowanie piłkarzom reprezentujacym Policję i kleryków z Seminarium Duchownego w Łodzi. Udział w całym przedsięwzięciu jest całkowicie bezpłatny. Osoby przyjezdne będą mogły skorzystać z darmowego, strzeżonego i monitorowanego video pola namiotowego z dostępem do sieci Internet. Organizatorzy zapraszają także na bezpłatną zupę dla przyjezdnych i zarejestrowanych uczestników w czwartek i w piątek rano.

22
stycznia wtorek
imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera