Program YOUNGTER PLUS w gminie Ujazd

 

youngster1.jpeg

 

GMINA UJAZD PO RAZ KOLEJNY REALIZOWAĆ BĘDZIE PROGRAM YOUNGTER PLUS WSPIERAJĄCY NAUKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO                        

Gmina Ujazd po raz drugi została zakwalifikowana do VIII edycji programu YOUNGSTER PLUS. W roku szkolnym 2014/2015 Zespół Szkół w Ujeździe kolejny raz realizuje program, zaś Zespół Szkół w Osiedlu Niewiadów dołączy w tym roku. Program jest współfinansowany przez Fundację „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – Counterpart Fund” z siedzibą w Warszawie. Skierowany jest do chętnych gimnazjalistów klas trzecich, zwłaszcza pragnących kontynuować naukę w ponadgimnazjalnych szkołach ogólnokształcących oraz szkołach kończących się maturą.

W ramach programu „Youngster” uczniowie podzieleni zostaną na niewielkie grupy, odpowiadające umiejętnościom językowym. Program obejmuje 90 godzin lekcyjnych w ciągu roku szkolnego dla każdej z grup. Trzecioklasiści otrzymają bezpłatne podręczniki (inne od używanych w szkole) oraz na zakończenie zajęć uzyskają certyfikaty, a najlepsi nagrody. Dodatkowo uczniowie będą mogli brać udział w różnych konkursach językowych. Nauczyciele prowadzący zajęcia będą uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach, doskonalących kwalifikacje zawodowe. Biblioteki szkolne wyposażone zostaną w materiały edukacyjne.

Gmina Ujazd przystępując do wspólnej realizacji Programu nauczania języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich, stwarza uczniom możliwości uczestniczenia w dodatkowych zajęciach rozwijających znajomość języka angielskiego, prowadzonych w nietuzinkowy sposób

 

youngster2.jpeg

 

23
marca sobota
imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera