Dziesięciolecie koła PSERiI w Skrzynkach

Tegoroczne Święto Narodowe Trzeciego Maja było niezwykle deszczowe, chociaż nie padał śnieg, jak miało to miejsce pewnego dnia kilka lat temu. Nie nastrajało to zbyt optymistycznie tych, którzy po złożenuiu kwiatów w miejscach pamięci narodowej mieli po południu świętować w Domu Ludowym w Skrzynkach dziesięciolecie tamtejszego koła emerytów.

Koło PSERiI powstało 5 maja 2004 roku założone jeszcze jako koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przez swojego pierwszego prezesa - Kazimierza Wojewódzkiego. Rok później przy kole założony został zespół śpiewaczy Skrzynkowianki, który rok po roku

zyskuje doświadczenie i rozgłos nie tylko na terenie gminy Ujazd. od dwóch lat koło i zespół są prowadzone przez Halinę Haliniak a skarbnikiem od lat jest Zofia Gawrońska.

Na uroczystość przybyło wielu gości. Byli oczywiście: Wójt Gminy Ujazd Marcin Grzelczak, Skarbnik Gminy Ujazd Jolanta Piotrowska i Przewodniczący rady Gminy Ujazd Artur Pawlak. Tradycyjnie powiatowy zarząd reprezentował prezes Marian Pająk z osobami towarzyszącymi. była również Dyrektor 

[Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe Katarzyna Rutkowska-Bernacka, przedstawiciele kół emerytów z Ujazdu i Niewiadowa oraz sponsorów.

Okrągła rocznica była okazją do życzeń, kwiatów i prezentów od wszystkich zaproszonych gości. Jednocześnie prezes Marian Pająk uhonorował trzech członków koła Srebrną Odznaką Honorową Halinę Haliniak, Kazimierza  Wojewódzkiego i Zofię Gawrońską. Brązową odznaką uhonorowani zostali: Helena Pysklak, Halina Bożyk i Elżbieta Kisiel. Zasłużonym członkiniom przypadły też w udziale dyplomy uznania.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera