Renesans zabawek z GOK

IMG_0560.jpeg

Działania w pierwszym tygodniu skierowane były do chętnych z terenu gminy Ujazd – dzieci, rodziców oraz dziadków.  W zajęciach w drugim tygodniu wzięła udział grupa 25 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zajęcia miały na celu zachęcenie młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu i kształcenie kreatywnego myślenia, pozwalającego przy pomocy łatwo dostępnych materiałów tworzyć własną, atrakcyjną rzeczywistość opartą na wyobraźni a nie na komputerze, konsoli do gier, czy drogich zabawkach.
Młodzi ludzie tworzyli z ogólnie dostępnych materiałów atrakcyjne zabawki. Były domki dla lalek, samochodziki, marionetki do domowego teatrzyku. Z patyczków po lodach powstawały piękne, kolorowe kompozycje a zwykła deska z nabitymi gwoździkami i garść kolorowych gumek tworzyły obrazy przestrzenne. Z drugiej strony była też możliwość gry z podziałem na role (podbijające świat gier RPG). Ten element wywołał mnóstwo emocji i na pewno będzie kontynuowany w czasie wakacji. Wielką radość sprawił też rozstawiony w czwartek samochodowy tor wyścigowy na którym przez kilka godzin można było ćwiczyć sterowanie modelem, zdobyć licencję kierowcy rajdowego i wziąć udział w prawdziwych zawodach.

Efekty działań można było codziennie śledzić na facebookowym profilu GOK a także na piątkowym podsumowaniu, kiedy to młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie, które ostrzegało przed zgubnymi skutkami ulegania nałogom.

Zajęcia w znacznym stopniu były finansowane z Funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera