Projekt "ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI" w GOK

logotypy.jpeg

 

DO POBRANIA:

JPEGUlotka informacyjna.jpeg

Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe otrzymał właśnie grant w wysokości ponad 6 tys. złotych w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać szanse 2017” realizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Celem projektu „Śladami przeszłości” jest nakręcenie przez młodzież w wieku 13-19 lat filmu opowiadającego historię Osiedla Niewiadów. Jak rozumieją dzieje miejsca w którym mieszkają? Jak interpretują jego przeszłość? Jak widzą samych siebie w tej sztafecie pokoleń? Ciekawe może być spojrzenie na równo 80-letnią historię tego miejsca oczami jego najmłodszych mieszkańców.

Nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o sposób realizacji tego filmu, jego formę, czy wybór konkretnego tematu. Wszystko zależy od inwencji twórców. Jest również możliwość, że w skład tworzących się samorzutnie grup wejdą młodzi ludzie spoza Osiedla, ale mieszkający na terenie gminy Ujazd. Projekt zaplanowany jest dla grupy do 15 osób.

Przez prawie pół roku młodzi filmowcy wezmą udział w warsztatach filmowych oraz konsultacjach ze specjalistami w zakresie posługiwania się kamerą, scenografii, muzyki oraz montażu. Będą również mogli uzyskać informacje dotyczące historii Osiedla. Najważniejsze w realizacji projektu jest to, że to młodzież sama od początku do końca zrealizuje wszystkie założone działania. Zaplanują spotkania, zorganizują warsztaty, wycieczkę oraz „wielkie świętowanie”, czyli podsumowanie projektu.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w projekcie. Zapisy w GOKu w sekretariacie i pod numerem telefonu: (44)719-23-96
Ilość miejsc ograniczona!

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera