Jasełka w przedszkolu w Ujeździe

Dnia 18 grudnia przedszkolaki z Ujazdu zaprezentowały jasełka i rozpoczęły obchody Bożego Narodzenia w placówkach edukacyjnych z terenu gminy Ujazd.

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest czasem pełnym refleksji, czasem który możemy poświęcić rodzinie. Jest to szczególny okres, w którym powinniśmy pamiętać o radości i miłości. Właśnie w taki sposób 6-latki z Przedszkola Samorządowego w Ujeździe przedstawiły w tym roku Jasełka. Była to historia narodzenia Jezusa widziana oczami dzieci. W przedstawieniu byli kolędnicy, którzy wprowadzili w nastrój kolędowania, byli pastuszkowie wraz z swymi beczącymi owieczkami i grającymi dudami, całe zastępy przepięknych aniołów, które stworzyły niepowtarzalny chór, trzej królowie, małe zwierzątka i oczywiście Maryja z Józefem i dzieciątkiem Jezus. Cała sceneria odbyła się w półmroku, przy delikatnie świecących lampkach choinkowych i projektorze,  który wyświetlał obrazy gwiazdy betlejemskiej, Betlejem, owiec, króli itp. Nie mogło w przestawieniu zabraknąć kolęd i pastorałek. Mali aktorzy zaśpiewali „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Lulajże Jezuniu”, „Złotą gwiazdkę”, „Śpij Jezu, Śpij” oraz wspaniałą góralską piosenkę „Owieczki”. Aniołowie zatańczyli przy słowach piosenki „Alleluja”. Inscenizację opracowały wychowawczynie grupy 6-latków Małgorzata Derach i Beata Rakowska-Zając.

W tym dniu do przedszkola przybyli nie tylko rodzice dzieci, ale także zaproszeni goście, m.in. wójt Marcin Grzelczak, przewodniczący Rady Gminy Artur Pawlak, dyrektor GOK Katarzyna Rutkowska-Bernacka, emerytowana pani dyrektor przedszkola Rozalia Janiak, kierownik biura Tomaszowskiego Oddziału Rejonowego PCK Barbara Kobacka i redaktor miesięcznika „Nasza Gmina” Jarosław Cielebon. Dyrektor przedszkola Emilia Małagowska przywitała wszystkich zebranych i złożyła świąteczne życzenia. Głos zabrali również goście, którzy przyłączyli się do życzeń.
Na zakończenie rozbrzmiała piękna pastorałka „A kiedy Wigilii przyjdzie czas...”, przy której u wielu osób zakręciła się łezka w oku. Dzieci śpiewając, że Wigilia jest dniem pojednania, przytuliły się do siebie, a na ekranie multimedialnym pojawiły się życzenia, aby nadchodzące Święta były pełne miłości i wzruszeń oraz żebyśmy pamiętali, że „każdy z nas jest aniołem z jednym skrzydłem, który może latać, gdy obejmuje drugiego człowieka...”

Z taką refleksją na zbliżające się Święta przedszkolaki zostawiły swoich gości.

 

 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera