A może by tak... Tuwim?

goljat1.jpeg

W sobotę 14 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe miał miejsce koncert Piotra Goljata pod wiele mówiącym tytułem "A może by tak... Tuwim?"

Piotr Goljat to tomaszowski artysta, który od kilku lat współpracuje z legendarną grupą rockową Rezerwat a jednocześnie od pewnego czasu towarzyszy Elżbiecie Adamiak. Od roku koncertuje z własnym zespołem w składzie: Marcin "Saku" Saktura (gitara basowa), Paweł Jabłoński (akordeon) i Krzysztof Szewczyk (perkusja). Czasami wspiera ich zespół El Fuego prowadzony również przez Piotra Goljata (w sobotnim koncercie wystąpiły Katarzyna Nowakowska i Patrycja Adamska).

Publiczność, dość licznie zgromadzona w sali widowiskowej GOK wysłuchała utworów z płyty Piotra Goljata pod tytułem właśnie "A może by tak... Tuwim". Na występ złożyły się utwory do tekstów Juliana Tuwima, którego Rok aktualnie dobiega końca. Kompozytorem muzyki z wyjątkiem jednego utworu jest właśnie Piotr Goljat. Przy okazji zaprezentowany został także teledysk promujący utwór "Do prostego człowieka", chyba najbardziej znany poprzez swoje rewolucyjne i mocno kontrowersyjne treści. Wydaje się, że piosenka poetycka może być trudna w odbiorze. W tym wypadku strofy Tuwima,  poziom artystyczny i profesjonalizm wykonawców zniwelował wszelkie bariery a koncert został przyjęty burzliwymi oklaskami i z pewnością na długo zapadł  w zbiorową pamięć miejscowych odbiorców kultury.

 Piękne ukoronowanie Roku Tuwima w GOK i pierwsze duże wydarzenie artystyczne po uroczystym otwarciu placówki. Na pewno - udane

 

 

23
marca sobota
imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera