Uroczyste otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe

DSC00601.jpeg DSC00659.jpeg DSC00688.jpeg DSC00703.jpeg DSC00791.jpeg IMG_9156.jpeg

W piatkowe popołudnie uroczyście oddany został do użytku budynek odnowionego Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe. Przygotowania do imprezy od rana naznaczone były nerwowością ze względu na przerwy w dostawie prądu spowodowane szalejącą na Polską wichurą. Na szczęście w trakcie uroczystości "Ksawery" pofolgował i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17.00 i zgromadziła liczną grupę mieszkańców gminy, ale nie tylko. Po powitaniu wszystkich przybyłych przez Wójta Gminy Ujazd Marcina Grzelczaka nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Dokonał tego wójt Marcin Grzelczak, Starosta Tomaszowski Piotr Kagankiewicz, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego  Dariusz Klimczak, Przewodniczący Rady Gminy Ujazd Artur Pawlak, Honorowy Obywatel Gminy Ujazd Cezary Pazura i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe Katarzyna Rutkowska-Bernacka. Osoby dzięki którym ta inwestycja mogła zaistnieć, oraz tych, którzy niezmiennie wspierają działalność GOK uhonorowano pamiątkowymi statuetkami. Po podziękowaniach, w których zawarte były słowa życzeń i zapewnienie o wspieraniu kulturalnego życia tego obiektu ks. kan. Józef Świerczyński poświęcił nowy GOK i tym samym zakończyła się część oficjalna gali. Nowoczesne nagłośnienie i feria świateł przetestowana została natychmiast przez Cezarego Pazurę, który wystąpił przed publicznością opowiadając o swoich perypetiach związanych z wielką wyprawą na wiekopomne wydarzenie, jakim było otwarcie nowoczesnego domu kultury w jego rodzinnym Niewiadowie.

Punktem kulminacyjnym artystycznym wieczoru był jednak nie on, ale występ Olgi Bończyk, znanej szerokiej publiczności jako dr Edyta Kuszyńska z serialu "Na dobre i na złe" a obecnie coraz wyraźniej zaznaczającej się na krajowej scenie muzycznej. Przez prawie godzinę prezentowała swoje muzyczne pasje śpiewając zarówno swoje piosenki, jak również takie, które wcześniej wykonywali: Bogusław Mec, Dalida, Sława Przybylska, Kalina Jędrusik i inne legendy sceny i mikrofonu. Artystka zauroczyła publiczność i zebrała gorące brawa. Po uczcie duchowej wszyscy obecni wznieśli toast na cześć tego, co ma dziać się w tym miejscu w przyszłości i mogli spróbować pysznego tortu. Przy okazji  można było podziwiać wernisaż wystawy „Kwiaty Polskie” na który złożyły się prace plastyczne autorstwa dorosłych artystów z pracowni plastycznej GOK kierowanej przez Janinę Muskałę.

Projektantem budynku jest Waldemar Malinowski a budowę przeprowadziła firma MOSTOSTAL Warszawa. Kierownikiem budowy był Bernard Berski. Inwestycja kosztowała ponad 10 mln zł, z czego gmina uzyskała dofinansowanie połowy kosztów inwestycji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kolejne imprezy w GOK już w tym tygodniu. W sobotę 14 grudnia o godz. 16.00 wystąpi w GOK Piotr Goljat prezentując swoją ostatnią płytę - "A może by tak... Tuwim" a sześć dni później na balu maskowym będą się w GOK bawiły dzieci.

 

 

23
marca sobota
imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera