Spotkanie w sprawie planów nowego GOK

IMG_9101.jpeg   IMG_9102.jpeg   IMG_9105.jpeg   IMG_9115.jpeg

W piątek 29 listopada w wyremontowanym budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe odbyło się spotkanie poświęcone planowanym działaniom, dzięki którym ten okazały budynek ma funkcjonować jako centrum kulturalne gminy. Spotkanie zorganizował  Wójt Gminy Ujazd Marcin Grzelczak a prowadziła je dyrektor GOK Katarzyna Rutkowska-Bernacka. Na sali zasiadło kilkadziesiąt osób, które w większości od dawna aktywnie uczestniczą w działaniach kulturalnych organizowanych przez GOK. Obecny był również radny Piotr Zimny.

Dyrektor Katarzyna Rutkowska-Bernacka, podobnie jak na podobnym spotkaniu, które odbyło się ponad miesiąc temu w Gminnej Hali Sportowej w Ujeździe podkreślała, że GOK w nowej szacie ma być miejscem integracji społeczności lokalnej na zasadach aktywnego udziału w działaniach kulturalnych. Ma być "domem otwartym". Będzie proponować określone działania kulturalne, ale również poszukiwać twórców kultury i wspierać inicjatywy oddolne. Grupami docelowymi będą zarówno dzieci, jak również ich rodzice, całe rodziny, ludzie dorośli i emeryci, lokalni twórcy, pasjonaci i kolekcjonerzy. Nie zabraknie również miejsca dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, kół gospodyń wiejskich, rad sołeckich, instytucji kultury z terenu powiatu tomaszowskiego czy przedsiębiorców. Dyrektor Katarzyna Rutkowska-Bernacka przedstawiła plan zajęć organizowanych przez placówkę obecnie i w przyszłości. Od stycznia ponownie ruszą zajęcia wokalne i taneczne, które ze względu na brak miejsca zawieszono ponad rok temu. Z uznaniem słuchających spotkała się zapowiedź comiesięcznych spotkań z muzyką klasyczną, ale również tą lżejszą, co połączone byłoby z dyskusją z zaproszonymi artystami. Uczestnicy spotkania wyrazili też swoje zadowolenie z zapowiedzi powołania do życia chóru. Będzie też czas na działania, na które "konsumenci kultury" zgłoszą zapotrzebowanie. Będą imprezy cykliczne, które do tej pory były wizytówką GOK jak również ośrodek zamierza organizować wyjazdy do filharmonii i teatrów.

Wójt Marcin Grzelczak podkreślał, że gmina stara się o podwyższenie rangi imprez organizowanych w GOK poprzez objęcie ich patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Zgodnie z umową o dofinansowanie GOK przez kilka lat nie może prowadzić działalnościo dochodowej. Wójt podjął jednak działania, które będą zmierzały do negocjacji i konsultacji pozwalających na działania "na miarę wyglądu tego imponującego budynku". Jednocześnie zaprosił wszystkich na uroczyste otwarcie GOK, które będzie miało miejsce w piątek 6 grudnia o godz. 17.00

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera