Złote Gody 2017

24209232_1766148703420118_988576709_o.jpeg

W piątkowe popołudnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe odbyły się uroczyste obchody złotego jubileuszu par, które mieszkają w gminie Ujazd. Wójt gminy Ujazd Artur Pawlak  imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczył dostojnym jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” a dodatkowo wraz z przewodniczącym Rady Gminy Ujazd Piotrem Zimnym obdarował każdą parę bukietem kwiatów i ciepłym kocem.

Już od kilku lat daje się zauważyć, że z każdym rokiem rośnie liczba nagrodzonych. W tym roku było to aż 17 par, przy czym w przypadku ośmiu z nich staż był jeszcze dłuższy. Odznaczeni zostali państwo: Teresa i Tadeusz Chromińscy, Jadwiga i Tadeusz Filipkowie, Janina i Jan Gałkowie, Jadwiga i Henryk Janeccy, Honorata i Jerzy Kmiecikowie, Jadwiga i Kazimierz Kolasińscy, Janina i Jan Latochowie, Jadwiga i Wacław Sękowie, Krystyna i Jerzy Wosińscy, Teodozja i Edward Cieślowie, Marianna i Tadeusz Dułowie, Barbara i Henryk Lewandowscy, Romualda Kulczycka-Karga i Stanisław Karga, Władysława i Henryk Nieściorukowie, Irena i Tadeusz Dębcowie, Barbara i Jan Grabowscy oraz Stanisława i Kazimierz Pokorowie, którzy ślub brali aż 67 lat temu!

Wśród jubilatów były także pary, które są ze sobą ponad 60 lat. Jako, że diamentowi jubilaci nie otrzymują medali, zostały wójt wręczył im specjalnie przygotowane piękne dyplomy. Otrzymali je państwo: Władysława i Zenobiusz Dornowie, Jadwiga i Jan Druszczowie, Marianna i Mieczysław Majdowie, Genowefa i Józef Małeccy, Anna i Stefan Zrobkowie i żelazna para – Stefania i Władysław Wojciechowscy, którzy są ze sobą już 65 lat.

Dla jubilatów śpiewał zespół Skrzynkowianki a dodatkowo na scenie pojawiły się także Łucy-Babki, które kilka śpiewanych życzeń i wielki bukiet kwiatów zadedykowały swojej założycielce i wieloletniej kierowniczce – Jadwidze Kolasińskiej, jednej ze złotych jubilatek.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera