Złote Gody w Ujeździe

IMG_8690.jpeg

W dniu 8 listopada w Sali Urzędu Stanu Cywilnego w Ujeździe miała miejsce uroczystość uhonorowania par małżeńskich, które zawarły związek małżeński w 1963 roku, czyli w bieżącym roku obchodzących Złote Gody. Przybyłych przywitał Kierownik  USC, czyli Wójt Gminy Ujazd Marcin Grzelczak.  Gratulował jubilatom wytrwania w związku tak wiele lat, wychowania dzieci i wnuków. Podkreślał wagę trwałych więzi małżeńskich również dla społeczeństwa i życzył dalszych, szczęśliwych lat i doczekania kolejnych, pieknych rocznic.

Zgodnie z tradycją najważniejszym momentem było wręczenie złotym jubilatom Medali za Długoletnie Pożycie Małzeńskie, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Wyróżnionych zostało siedem par:

Cecylia i Jerzy Dróżdż, Zofia i Włodzimierz Grobelkowie, Stanisława i Wacław Jaworscy, Helena i Jan Krześlakowie, Barbara i Marian Piotrowscy, Anna i Jerzy Zimniccy.

Znamienne jest, że w bieżącym roku wyjątkowo dużo było par, które obchodziły Diamentowe Gody, czyli sześćdziesiątą rocznicę ślubu! Ten imponujący jubileusz obchodzili: Józefa i Jan Chruścińscy, Stanisława i Tadeusz Łopyta, Anna i Władysław Śliwkowie, Stanisława i Henryk Wojciechowscy, Marianna i Stefan Wójciakowie.

Zarówno złote jak i diamentowe pary oprócz życzeń otrzymały upominki na jesienne chłody.  Wszyscy obecni wznieśli toast za zdrowie dostojnych par. Uroczyste "Sto lat" zaintonował zespół Skrzynkowianki, który zakończył uroczystość krótkim recitalem w konwencji matrymonialnej.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera