Uroczyste otwarcie nowej siedziby przedszkola w Osiedlu Niewiadów

IMG_8631.jpeg

Niezwykle kolorowe było wczorajsze, piątkowe popołudnie w Przedszkolu Samorządowym w Osiedlu Niewiadów. Chociaż już we wrześniu nastąpiło symboliczne przejście ze starej do nowej siedziby przedszkola, to uroczystość odbyła się dopiero teraz. Dyrektor Kazimiera Forma powitała przedszkolaków, ich rodziców, jak również zaproszonych gości: Wójta Gminy Ujazd Marcina Grzelczaka, Przewodniczącego Rady Gminy Ujazd Artura Pawlaka, radnych, księdza kan. Józefa Świerczyńskiego, przedstawicieli Rady Rodziców oraz innych przyjaciól przedszkola.

Na wstępie goście przecięli biało-czerwoną wstęgę i posypali "na szczęście" progi placówki ziarnem zboża. Następnie uroczystość przeniosła się na Salę Gimnastyczną. Aktorami przedstawienia były oczywiście przedszkolaki. Zaczęło się od wejścia poważnego, młodego człowieka z flagą narodową w ręku i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Wierszyki i piosenki o tematyce patriotycznej poprzedził pięknie wykonany polonez Ogińskiego - "Pożegnanie Ojczyzny". Na zakończenie tej części Janusz Siewier i  Wiktoria Rżanek zatańczyli krakowiaka, co przy okazji zapowiedziało Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej, który odbędzie się 11 listopada w Ujeździe.

Druga część to Ptasie Radio. Zielony krasnal pytał wójta, dyrektor przedszkola, księdza proboszcza, i skarbnik Jolantę Piotrowską, jak to było w przedszkolu i upewniał się, że będą przedszkole wspierali. Jednocześnie dzieci z różnych grup popisywały się swoimi talentami wokalnymi i recytatorskimi. Duże wrażenie na zebranych wywarł koncert na flecikach, na których przedszkolaki grają już od kilku miesięcy. Na koniec kolorowa gromadka zaprosiła wszystkich do wspólnego tańca. Korzystając z okazji i obecności tak licznego grona, najmłodsi mieli przyjemność być pasowanymi przez wójta na przedszkolaka.

Na zakończenie uroczystości dziękując za otrzymane kwiaty wójt Marcin Grzelczak i przewodniczący Artur Pawlak podkreślali wagę zakończonej inwestycji. Podkreślali, że remont budynku nie byłby możliwy bez wsparcia władz gminnych i wsparcie będzie udzielane nadal. Życzyli dzieciom i wychowawcom, żeby placówka służyła jak najlepiej zabawie i rozwijaniu wielu nie odkrytych jeszcze talentów.

 

 

23
marca sobota
imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera