Otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Skrzynkach

Uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Skrzynkach odbyło się 24 listopada 2017 r. W minigali otwarcia uczestniczyli w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego – Arkadiusz Gajewski, który przywiózł list i pozdrowienia od marszałka Witolda Stępnia, ksiądz proboszcz –Bogumił Bylinka, który poświęcił otwartą świetlicę, był również Paweł – Piwowarski radny powiatowy a także radni Rady Gminy na czele z przewodniczącym Piotrem Zimnym, sołtysi oraz bardzo liczna grupa mieszkańców Skrzynek.

Po powitaniu gości odbyło się symboliczne przecięcie biało-czerwonej wstęgi a następnie podziękowania i wręczenie pamiątkowych obrazów i kwiatów. Podwójne podziękowania otrzymał Arkadiusz Gajewski – Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, bo i w imieniu Marszałka oraz we własnej osobie, ponieważ mocno wspierał projekt dofinansowania termomodernizacji świetlicy. Pan radny sam przyznał, że zależy mu bardzo na rozwoju naszej gminy, wspomniał także, że gmina Ujazd w tej perspektywie finansowania już na chwilę obecną może być dumna z wysokości dofinansowań, które otrzymała, a inwestycje, które powstaną dzięki tym środkom bardzo poprawią komfort życia mieszkańców. Wójt podziękował także Piotrowi Zimnemu jako przewodniczącemu Rady Gminy, za wsparcie i pozytywne przyjęcie decyzji o termomodernizacji świetlicy. Oczywiście nie obyło się też bez podziękowań dla radnej z sołectwa Skrzynki – Agnieszki Sitarek, oraz pani sołtys – Elżbiety Kisiel. Za ciężką pracę wójt podziękował także Pawłowi Lasocie, który jako kierownik reprezentował pracowników Referatu Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Gminy. Mieszkańcy sołectwa również nie pozostali dłużni i jeszcze raz serdecznie podziękowali tym, którzy przyczynili się do termomodernizacji świetlicy.

Na koniec podziękowań wjechał ogromny tort w kształcie bryły świetlicy i każdy z gości mógł spróbować jak smakuje ten sukces. Minigalę uświetniły swoim występem Skrzynkowianki, a także wokaliści GOK, Felix i Marysia Skrzypczyk, którzy zatańczyli polkę i krakowiaka. Na koniec wystąpiła Formacja rewiowa Step by Step, działająca przy Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim. Galę profesjonalnie poprowadzili: Kuba Wolak i Marzena Lasota, a po części oficjalnej zabawa trwała do godzin porannych tak jak na imprezy w Świetlicy Wiejskiej w Skrzynkach przystało.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera