Ślubowanie pierwszoklasistów w Osiedlu Niewiadów

IMG_8468.jpeg
W czwartkowe przedpołudnie w Zespole Szkół w Osiedlu Niewiadów miało miejsce uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Dyrektor Jarosław Kaczorowski na wstępie powitał zaproszonych gości, między którymi byli: Wójt Gminy Ujazd Marcin Grzelczak, Przewodniczący Rady Gminy Ujazd Artur Pawlak, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Stoś, Sołtys Osiedla Niewiadów Kamila Kochelska, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Osiedlu Niewiadów Kazimiera Forma, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe Katarzyna Rutkowska-Bernacka, Beata Wosik - nauczycielka z sąsiedniego przedszkola, rodzice, uczniowie a przede wszystkim ci, którzy mieli składać tego dnia ślubowanie na ucznia.
Uroczystość została przygotowana przez wychowawczynię pierwszaków Marię Motyl a prowadziła przewodnicząca samorządu Pola Małagocka. Na bohaterów tego dnia czekały zadania, które musieli wykonać, żeby udowodnić, że godni są miana ucznia. Gęsto fotografowani i filmowani przez wzruszonych rodziców odpowiadali na pytania dotyczące zasad zachowania w szkole, bezpieczeństwa na drodze i wiedzy na temat kraju ojczystego. Odpowiedzi były satysfakcjonujące a przy okazji pięknie obtańczone i ośpiewane.
Wreszcie wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez dyrektora wielkim, czerwonym ołówkiem. Wójt Marcin Grzelczak wręczał każdemu szkolną legitymację a przewodniczący Artur Pawlak pamiątkowy dyplom. Uczniowie ze starszych klas złożyli swoim młodszym kolegom życzenia i wręczyli po słodkim lizaku. Słowa serdeczności padły też z ust wójta, przewodniczącego Rady Gminy, dyrektora szkoły i dyrektor przedszkola. Pierwszoklasiści mogą być pewni wsparcia z ich strony i powinni skupić się na tym, żeby wielki potencjał, jaki w nich drzemie, nie zwietrzał z upływem czasu.
Wesołej szkoły.
 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera