Dzień Edukacji Narodowej w Ujeździe

 

 

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Ujeździe obchodzony był inaczej niż w kilku ostatnich latach. Tego dnia przyszli do szkoły nie tylko, jak ostatnio, nauczyciele, ale także wielu uczniów. Zgodnie z zapisem ustawy nie było zajęć dydaktycznych, ale uczniowie spotkali się w swoich klasach z wychowawcami. Dzieci z klas I-III uczestniczyły w grach i zabawach przygotowanych na tę okazję przez wychowawców. Uczniowie z klas starszych mieli możliwość udziału lub kibicowania kolegom i nauczycielom podczas meczu siatkówki „Uczniowie kontra nauczyciele”, który został zorganizowany w szkole po raz pierwszy. Po zaciętej walce zwyciężyli nauczyciele w składzie: Marta Siewier, Bożena Błondarczyk, Aneta Bubel, Marek Kubiak, Damian Karzatka oraz Marcin Kocięba. Skład drużyny uczniów: Kinga Kieliszek, Paulina Owczarek, Rafał Owczarek, Dawid Kościsty, Konrad Makowski, Ziemowit Pietruczuk, Szymon Jasiński, Szymon Karliński. Sędzią meczu był Marcin Głowacki. 
Zwieńczeniem święta pracowników szkoły była uroczysta akademia, na której nie zabrakło zaproszonych gości. Przybył Wójt Gminy Ujazd Marcin Grzelczak, Przewodniczący Rady Gminy Ujazd Artur Pawlak, Skarbnik Gminy Ujazd Jolanta Piotrowska, Dyrektor ujezdzkiego oddziału Powiatowego Banku Spółdzielczego w Tomaszowie Maz. Wiesława Matera, właściciel firmy przewozowej Bogdan Piotrowski. Najwięcej radości swoją obecnością sprawili niezawodni jak zawsze nauczyciele-emeryci. Nie zabrakło również przedstawicieli rodziców. 
Dyrektor Sława Sinkiewicz podziękowała za długoletnią współpracę i ofiarną pomoc szkole Ilonie Krawęckiej – byłej przewodniczącej Rady Rodziców i Grzegorzowi Wilkowskiemu, który mimo że jego córki są już dorosłe, ciągle pomaga szkole w Ujeździe. On też otrzymał tegoroczny tytuł Człowieka Roku. Padło wiele ciepłych słów wdzięczności pod adresem pracujących nauczycieli, ale nie nie zapomniano też o tych pedagogach, którzy już odeszli. Minutą ciszy zebrani uczciliich ich pamięć, a uczniowie zapalili znicze na ich grobach.
Dalszą część uroczystości urozmaicili uczniowie klas piątych, którzy pod kierunkiem Elżbiety Szymańskiej i Elżbiety Skrobek przygotowali część artystyczną. Wyrecytowali i wyśpiewali nauczycielom życzenia. Przeważająca część występu miała charakter kabaretowy i przedstawiała aktualną sytuację nauczycieli i uczniów w nieco krzywym zwierciadle. Występ bardzo się wszystkim podobał, o czym świadczyły spontaniczne reakcje publiczności oraz gromkie brawa, jakimi nagrodzono młodych artystów.
×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera