Dzień Seniora w Skrzynkach

skrzynk.jpeg
W dniu 10 października w Domu Ludowym w Skrzynkach Powiatowe Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Skrzynkach zorganizowało uroczyste obchody Dnia Seniora. Na wstępie prezes Halina Haliniak powitała zaproszonych gości w osobach wójta Marcina Grzelczaka, przewodniczącego Rady Gminy Artura Pawlaka, skarbnik Jolanty Piotrowskiej, Prezesa Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów Mariana Pająka proboszcza ks. kan. Józefa Świerczyńskiego, Prezes PSERiI Koło w Niewiadowie Wiesławy Błażejewskiej, Czesława Kornackiego z koła w Ujeździe, sołtys Elżbiety Kisiel, sponsorów i przyjaciół.
Z okazji ukończenia 80 lat życia dyplomy i upominki otrzymali: Zofia Gawrońska, Władysław Bożyk, Irena Kubiaczyk, Stefan Kubiaczyk, Stefan Zrobek, Wanda Niewiadomska, Genowefa Kot, Helena Walczak, Henryk Walczak i Bronisława Mundzia – seniorka wśród seniorów. Zarząd Koła uhonorował również tych, którzy wyróżnili się szczególnym zaangażowaniem w prace Koła: Halinę Haliniak, Zofię Gawrońską, Helenę Pawlak, Leokadię Kotynię i Janinę Badełek. Prezes Pająk ciepłe słowa skierował też do założyciela koła Kazimierza Wojewódzkiego, który zawsze wiernie sekunduje działaniom swoich dawnych podopiecznych.
Wszyscy zaproszeni goście życzyli emerytom wszystkiego, co najlepsze, zdrowia i pogody życia. Podkreślali, jak ważnym elementem społeczeństwa są emeryci i wyrażali dla seniorów swój szacunek. Ten niejednokrotnie trudny etap życia osłodziły bukiety kwiatów i upominki złożone na ręce prezes Haliny Haliniak, oraz toast i tradycyjne „Sto lat”. Następnie przyszedł czas na uroczysty obiad, minirecital Skrzynkowianek i wspólną, wesołą zabawę taneczną.
I na koniec krótka refleksja. Daje się zauważyć, że w Skrzynkach stosunkowo dużą grupę (w porównaniu do innych kół działających w gminie Ujazd) stanowią panowie. Być może to, jak również energia i pogoda ducha pań wpływa na ciepła, rodzinną atmosferę, która zawsze towarzyszy tym spotkaniom.
 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera