Przedszkolaki z wizytą w Inowłodzu

DSC02495.jpeg
W dniu 1 października 6-latki wraz ze swoimi wychowawczyniami Małgorzatą Derach i Beatą Rakowską-Zając udały się na wycieczkę do Inowłodza. Było to możliwe dzięki pani Jolancie Łon – dyrektor tamtejszej szkoły oraz panu Jarosławowi Kuta, który zapewnił dzieciom bezpłatny transport.
Pani Jola oprowadziła przedszkolaków po zamku królewskim z XIV wieku ufundowanym przez Kazimierza Wielkiego, który w wyniku działań wojennych w latach 1655-1657 uległ zniszczeniu, a który od 2007 roku  został objęty planami odbudowy oraz rekonstrukcji. W jednej z sal przedszkolaki obejrzały satyryczne przedstawienie w wykonaniu dzieci z pobliskiej szkoły o krzywym królestwie. Następną atrakcją było wdrapanie się na górę, na której znajduje się kościół św. Idziego z XII wieku. Niewątpliwą atrakcją było podziwianie wnętrza świątyni z chóru.
Czas spędzony na placu zabaw przy brzegu rzeki Pilica oraz głaskanie i dokarmianie osiołków i kucyków stanowiły dodatkową atrakcję wycieczki i zapewne na długo pozostaną w pamięci dzieci.
 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera