Uroczyste przejście do nowej siedziby przedszkola

 

 

Rankiem 2 września na placu zabaw przed Zespołem Szkół w Osiedlu Niewiadów zebrała się grupa młodych rodziców i przejęte sytuacją dzieci, które miały rozpocząć zajęcia w nowym roku szkolnym w nowej siedzibie miejscowego przedszkola. Sytuacja była tym bardziej emocjonująca, że po raz pierwszy wszyscy mieli wejść do nowego budynku przylegającego do szkoły. Zebranych powitała dyrektor Kazimiera Forma, która wzruszona podkreślała, że po prawie czterdziestu latach placówka zmienia swoją siedzibę. Jednocześnie dziękowała za pomoc obecnemu na uroczystości Wójtowi Gminy Ujazd Marcinowi Grzelczakowi i pracownikom przedszkola, którzy niejednokrotnie poświęcili swoje urlopy, żeby przygotować na czas dla dzieci poszczególne sale.
Wójt podkreślił, że jako absolwent przedszkola i szkoły, szczególnie przeżywa tę chwilę. Dziękował jednocześnie swoim pracownikom, którzy czuwali nad realizacją tej inwestycji. Jednocześnie obiecał, że Gmina w dalszym ciągu będzie wspierać placówkę w jej statutowych działaniach.
Następnie wszyscy uroczyście weszli do przedszkola a korowód wchodzących otwierali: wójt, dyrektor przedszkola oraz Wiktoria Przepióra z najmłodszej grupy przedszkolnej. Na razie było to tylko symboliczne „przejście” do nowego miejsca. Oficjalne, bardzo uroczyste otwarcie placówki będzie miało miejsce w najbliższych tygodniach.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera