Dożynki Powiatowe Ujazd 2017

Powiatowe Dożynki w Ujeździe

Pierwsze Powiatowe Dożynki w Ujeździe odbyły się wczoraj w Zespole Pałacowo-Parkowym, który udostępnił organizatorom właściciel – Stanisław Najder – przedsiębiorca z Ujazdu. Wielkie obawy o przebieg imprezy wzbudzał deszcz, który rzęsiście padał od samego rana. Prognozy również nie nastrajały optymistycznie. Szczęśliwie od momentu, kiedy po uroczystej mszy świętej, w Kościele p.w. św. Wojciecha korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą OSP w Ujeździe pod batutą Łukasza Szafrańskiego przeszedł na plac dożynkowy, deszcz stopniowo ustawał. Należy nadmienić, że miesiąc temu wspomniana orkiestra dęta obchodziła setną rocznicę powstania, z racji czego gospodarze dożynek złożyli im gratulacje. Starosta Tomaszowski Mirosław Kukliński wręczył strażakom pamiątkową statuetkę a wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak piękny, okolicznościowy tort.

Część obrzędową dożynek prowadził zespół Pieśni i Tańca Ciebłowianie z Gminy Tomaszów Maz. Tradycyjnie starostowie dożynek (w tym roku byli to: Sylwester Stachecki i Zofia Majchrowska) wręczyli bochen chleba gospodarzom dożynek. Delegacje gmin Powiatu Tomaszowskiego wręczały wspaniałe dożynkowe wieńce – w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia Przewodniczącemu Sejmiku Województwa Łódzkiego - Markowi Mazurowi – sołectwo Dębniak z gminy Lubochnia; w imieniu Wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau – jego sekretarzowi – Mateuszowi Palin – gmina Żelechlinek; proboszczowi Parafii w Ujeździe ks. kan. Bogumiłowi Bylince – sołectwo Sangrodz; wójtowi Arturowi Pawlakowi – sołtysi Gminy Ujazd a staroście Mirosławowi Kuklińskiemu KGW Zawada z Gminy Tomaszów Maz.. Przy okazji rolniczego święta wójt Artur Pawlak i przewodniczący Rady Gminy Ujazd Piotr Zimny w uznaniu za całoroczną pracę wręczyli nagrodę w wysokości 5 tys. zł sołectwu Bielina. Starosta i wójt nagrodzili również Grażynę i Stanisława Najdrów tytułem Przyjaciele Powiatu i Gminy.

Po zakończeniu części obrzędowej obecni bawili się do samej północy korzystając z tego, że z każdą godziną niebo przecierało się coraz bardziej.

Na scenie wystąpiły dwie gwiazdy disco polo i dance: „Piękni i młodzi” oraz „B-QLL”. Były również występy zespołów ludowych: „Uszacianeczka” z Białorusi, „Fajne Babki z Będkowa”, „Skrzynkowianki”, „Lubochnianie”, wokalistek z GOK, tancerek z zespołu „Ale o co chodzi”. Grupa teatralna GOK prezentowała przedstawienie pt. „U wdowy Pawlakowy chleb gotowy” a późnym wieczorem do tańca grał i śpiewał zespół „Inny wymiar”. Tradycyjnie można było korzystać z oferty licznych stoisk KGW i sołectw prezentujących dorobek kulinarny polskiej wsi.

Impreza bardzo udana. Ostatecznie nawet pogoda okazała się sojusznikiem organizatorów i uczestników, ponieważ deszcz już nie niepokoił a w momencie zakończenia imprezy niebo zabłysnęło gwiazdami.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera