Sukces naszych tancerzy w Chorwacji!

TOP ART FESTIVAL, to instytucje wspierające najmłodszych artystów w Polsce i za granicą, powołane przez Fundację „Muzykoludzie” z Poznania. Zajmuje się organizowaniem wszelkiego rodzaju imprez artystycznych promujących najmłodsze talenty wokalne taneczne i aktorskie w całej Europie. W swoim dorobku mają organizację wielu wydarzeń artystycznych. Od kilku lat organizują między innymi Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów w Chorwacji, na wyspie Hvar, w miasteczku STARI GRAD”.

Festiwal „Island of talent” to duże wydarzenie kulturalno – artystyczne szczególnie dla polskich zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Uczestnicy festiwalu przez tydzień uczestniczą w warsztatach tanecznych i wokalnych prowadzonych przez kadrę instruktorów z Polski, Chorwacji i Włoch. Koncert galowy odbywa się w sali teatralnej w miasteczku Stari Grad. Ponadto dzieci i młodzież zwiedzają wyspę Hvar oraz miasto Split. Koncertują na ulicach Starego Gradu i profesjonalnych scenach festiwalowych w Splicie.

Dzieci i młodzież rywalizuje artystycznie w różnych kategoriach wokalnych, tanecznych i teatralnych. Wymieniają się doświadczeniami i dorobkiem artystycznym. Na festiwal mogą przyjechać tylko zespoły nominowane przez Fundację CANTABILE. Bardzo ważnym aspektem jest wymiana kulturowa oraz pokazanie dziedzictwa narodowego polskiej kultury i sztuki za granicą.

W tym roku po raz pierwszy w festiwalu wystąpiły zespoły z gminy Ujazd. Były to dwie grupy taneczne z Gminnego Ośrodka Kultury i Zespołu Szkół w Ujeździe oraz wokaliści prowadzeni przez instruktora GOK Małgorzatę Karazim. Świetnie zakończyły się te zawody dla obu grup tanecznych. Zespół IMPET prowadzony przez dyrektor GOK Monikę Sakturę zajął w swojej kategorii znakomite drugie miejsce a grupa „Ale o co chodzi“ ze szkoły w Ujeździe prowadzona przez instruktorkę Sylwię Tomczyk okazała się w kategorii "inne formy tańca" najlepsza i przywozi do kraju puchary i złote medale! nie bez sukcesów są też wokaliści prowadzeni przez instruktorkę Małgorzatę Karazim. dwa drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych otrzymały siostry Sandra i Patrycja Makowskie.Trzecie miejsce zdobyła Oliwia Piotrowska a wyróżnienia: Wiktoria Derach, Maja Kuniecka i Anna Mazur.

W czasie trwania festiwalu zespoły występowały  m. in.  w części  transmitowanej przez chorwacką telewizję  27  International Children & Teens Music Festival Split Croatia –„ MALI  SPLIT”, koncercie chorwacko – polskim i na scenie  Teatru  w Starim Gradzie na Wyspie Hvar. Uczestniczyły  też w warsztatach tanecznych. 

Kilka rejsów statkami i promami między najpiękniejszymi  wyspami  Chorwacji,  zwiedzanie najstarszych chorwackich miast, w tym zabytkowego centrum Splitu, historycznego starego miasta (Stari Grad) lawendowej  wyspy Hvar, miasteczka Bol z najpiękniejszą plażą nad Adriatykiem – ZlLATNI RAT, słońce i cień stuletnich sosen oraz  magiczna atmosfera ciasnych dalmatyńskich uliczek -  pozostaną na długo w pamięci  wszystkich  uczestników wyjazdu.

***

Dzieci, młodzież , rodzice i opiekunowie składają serdeczne podziękowania Pani Dyrektor GOK w Ujeździe Monice Sakturze za poświęcony czas i pracę  celem zrealizowania tego wyjątkowego  wypoczynku z pasją a Wójtowi Gminy  Ujazd Panu Arturowi Pawlakowi i Wszystkim Serdecznym Sponsorom za przychylność i wsparcie.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera