KsięgoZbiór w Olszowej

 

 

Popołudnie 2 sierpnia 2013 r. dzieci i młodzież z Olszowej i okolicznych miejscowości spędzili bardzo miło, bo przy.... czytaniu książek, przystępując tym samym do akcji „KsięgoZbiór”. Działanie to zostało zorganizowanej przez miejscową filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Ujeździe w ramach kampanii społecznej „Łódzkie Czyta”.
Tego dnia ok. godz. 16:00 wszyscy, zebrani przed biblioteką, każdy z książką w ręku, poszli w takie miejsce, gdzie ruch jest duży, aby jak najwięcej osób mogło ich zobaczyć. Usiedli wygodnie na kocach w cieniu miejscowej kapliczki, która stoi na rozdrożu dróg i pogrążyli się w lekturze. Przez długi czas czytali, potem podzieleni na dwie grupy rozwiązywali zagadki literackie, przy czym było dużo zabawy.
Dobrze, że w akcję „KsięgoZbiór”, polegającą na zbiorowym czytaniu w przestrzeni publicznej, włączyło się też kilka dorosłych osób m.in. p. sołtys Zofia Socha. Organizatorzy i uczestnicy dziękują im za obecność i wsparcie tej pożytecznej akcji.
Wszyscy podkreślają, że warto było przyjść i poczytać na świeżym powietrzu, pokazać wszystkim, którzy ich widzieli, że to żaden trud, a także żaden wstyd, że czytać warto zawsze i wszędzie.
"Świetnie się bawiliśmy i chcielibyśmy więcej tego typu wydarzeń w naszej miejscowości" - podkreślają uczestnicy akcji.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera