Goskary 2017 rozdane

Wczoraj, 19 czerwca w trakcie gali na zakończenie sezonu artystycznego  2016/17  instruktorom i przyjaciołom Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe wręczone zostały statuetki "goskarów".

Gala odbyła się w hollywoodzkim stylu. Był czerwony dywan, światła reflektorów, blask fleszy, ścianka przy której można było sobie zrobić zdjęcie z gwiazdami i imponujący tort.

Podsumowanie było okazją do pokazania, czym zajmował się GOK w upływającym sezonie. Na scenie zaprezentowali się wokaliści, członkowie kół tanecznych, teatralnego, ZUMBA. Na drugiej sali można było obejrzeć wystawę prac plastycznych koła "dorosłego" i dziecięcego a nawet popracować na świeżym powietrzu nad ostatnimi w tym sezonie dziełami plastycznymi.

Gala była barwna. Miejscami dostojna, jak w czasie minikoncertu Chóru GOK, miejscami na biesiadną nutę, jak w czasie występu Skrzynkowianek, czy Łucy-Babek. Najmłodsi bawili i wzruszali.

Odrobinę adrenaliny przyniosły jednak przede wszystkim statuetki goskarów, chociaż każdy zdawał sobie sprawę, że tę podniosłą atmosferę należy traktować z przymrużeniem oka. Ale każdy dobrze gral swoją rolę. Jedno było prawdziwe. Podziękowania. Dla GOK i jego instruktorów, którzy nie zmarnowali tego roku, dla wójta Artura Pawlaka i przewodniczącego Piotra Zimnego za wsparcie finansowe i instytucyjne ośrodka, dla dyrektorów szkół i przedszkoli, które współpracują z GOK a przede wszystkim dla tych wszystkich, którzy uczestniczyli w zajęciach, przychodzili na koncerty i inne wydarzenia kulturalne, co jest głównym sensem istnienia tego typu instytucji.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera