Razem z Tobą Matko

JPEGLista laureatów -Razem z Tobą Matko 2017-.jpeg

Prawie 30. uczestników wzięło udział w II Powiatowym Przeglądzie Pieśni Maryjnej i o Matce "Razem z Tobą Matko" Osiedle Niewiadów 2017. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół w Osiedlu Niewiadów a rozegrany został w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe, współorganizującym wydarzenie.

Konkurs z jednej strony ma propagować muzykę i wartości chrześcijańskie a z drugiej ma zaakcentować rolę matki w związku z przypadającym za tydzień Dniem Matki. Jest to okazja do wymiany doświadczeń i obycia scenicznego występujących a z drugiej pozwala wspierać młode talenty. Jury w składzie: ks. Karol Drąg (wikariusz miejscowej parafii), Małgorzata Karazim i Łukasz Szafrański (instruktorzy muzyczni GOK) oraz Marcin Saktura (muzyk i pedagog) oceniało zawodników w czterech kategoriach: dzieci przedszkolne, szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VI i młodzież gimnazjalna. Każdy z uczestników wykonywał po dwie piosenki. W tym wszystkim było wiele emocji, scenicznej tremy, wykonań technicznie lepszych i nieco słabszych. Ale jedno należy podkreślić. Ze sceny czuć było to uczucie, którego przekazanie i wyśpiewanie należy uznać za największą wartość tego muzycznego święta.

Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Tomaszowski Mirosław Kukliński, Proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha w Ujeździe ks. kan. Bogumił Bylinka, Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak i Rada Gminy Ujazd.

Patronem medialnym jest "Nasz Dziennik".

Sponsorem konkursu jest Hurtownia AGD Duszyński-Wawrzyniak.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera